Bau Radyo

bau-radyo

19.05.2006 Gençlik ve Spor Bayramı’nda Bahçeşehir Üniversitesi öğrencisi Tolga Dinçer tarafından kurulan Bau Radyo 2011 tarihine kadar okulun çeşitli birimleri tarafından yönetildi.

23.07.2011 tarinde Bahçeşehir Üniversitesi, Bahçeşehir Kolejleri ve Uğur Eğitim Kurumları Kurucusu Enver Yücel tarafından Bau Radyo Direktörlüğüne Tansu Alparslan getirildikten sonra yayın akışında çeşitli değişikler yapıldı, bu değişikliklerin en önemlisi Bau Radyo’nun kesintisiz müzik sloganı eşliğinde 24 saat yayın yapmasıdır. Kurumları bünyesinde ilk olarak Bahçeşehir Üniversitesi İletişim sokağında yayın yapmaya başlayan Bau Radyo zaman içerisinde Bahçeşehir Üniversitenin her kampüsünde, Uğur Liseleri ve Bahçeşehir Kolejlerinin bazı kampüslerinde yayınlarına devam etmektedir. 2011 yılında VİP Diplomat dergisi tarafından dünyada en fazla programcıya sahip üniversite radyosu seçilen Bau Radyo 7 senede 1232 programcı yetiştirip; Türkiyenin önemli radyoları ve televizyonlarına programcılar kazandırmıştır. Ünlü programcıları bünyesinde bulunduran Bau Radyo, 2013 Şubat ayında web sitesi üzerinden 72.0000 tıklanma alarak, dinleyiciler tarafından ne kadar fazla dinlendiğini kanıtlamıştır. Sadece Üniversite öğrencileri değil Lise öğrencileri tarafından da Bahçeşehir Üniversitesi Radyosu takip edilmektedir. 2015 yılında Radyo, TV ve İnternet yayıncıları derneği tarafından En İyi Üniversite Radyosu seçilen Bau Radyo, 2016 yılında Müzik On Air tarafından yapılan ve halk oylaması ile seçilen “En iyi Üniversite Radyosu” yine Bau Radyo seçilmiştir.

Tüm bilgisayarlar, tablet ve akıllı cep telefonlarından canlı olarak dinleyebileceğiniz radyo, mobil ya da sabit internetin bulunduğu her alanda sizlere kesintisiz bir şekilde hizmet vermektedir. Bau Radyo’yu Canlı Radyolar web sitemizden dinleyebileceğiniz gibi App Store ve Google Play Store uygulamalarını marketten ücretsiz olarak cep telefonlarınıza indirerek dinleyebilirsiniz. Bau Radyo kaliteli müzikleriyle ve çeşitli programları ile şuanda Üniversiteler arasında en fazla dinlenen radyo olarak yayın hayatına devam etmektedir…

Web: www.bauradyo.com     Tags: Bau Radyo/Bau Radyo Dinle/Bau Radyo FM/Bau Radyo Online/Bau Radyo Canlı Dinle

( Bu radyo 398 kez dinlendi... )

Yorumlarınız